לימודי רפואה אסתטית מתאימים לרופאים מתחומים מגוונים, המעוניינים בהכנסה נוספת, בדיקת אפשרות של פתיחת מרפאה עצמאית וכמובן, הכנסת הרבה עניין וגיוון לעבודה היומיומית. בואו נדבר קצת על הענף, ומדוע בעצם הביקוש לרופאים עם הכשרה אסתטית רק הולך וגובר?  

ההבדל בין רפואה אסתטית לכירורגיה פלסטית

עולם האסתטיקה הכללי, מכיל כיום רשימה רחבה של בעלי מקצוע: קוסמטיקאים, קוסמטיקאים רפואיים, רופאי עור, רופאים פלסטיים וכירורגים פלסטיים. אם יורשה לנו, נשים לרגע את עולם הקוסמטיקה בצד, למרות הפיתוחים החדשניים הקיימים בו, ונתמקד בעולם הרפואה האסתטית (שהוא כנראה מה שמעניין אתכם, אם הגעתם עד לכאן). ניתן לחלק בגדול, את עולם הרפואה האסתטית לשני סוגי מקצועות: רופאים אסתטיים ורופאים מומחים בכירורגיה פלסטית. ההבדל ביניהם הוא כשמדברים על רופאים אסתטיים, מדברים על רופאים שמוסמכים בכל תחום אחר שעברו הכשרה ייעודית לעולם האסתטיקה ואילו רופאים מומחים בכירורגיה פלסטית הם רופאים שעברו התמחות לכירורגיה פלסטית (שהינם מוכשרים גם לטיפולים אסתטיים שאינם כירורגיים). למרות שכל הרופאים הללו מבצעים פרוצדורות המוגדרות רפואיות, רק הרופאים הכירורגים מוכשרים ורשאים לבצע ניתוחים למיניהם.  

רפואה אסתטית

photo created by nensuria

 

מה מייחד דווקא את הרפואה האסתטית?

בלי להיכנס יותר מדי למונחים ספציפיים, הרפואה האסתטית מתייחדת ברמת פולשנות נמוכה יחסית של טיפולים, תופעות לוואי שכמעט ואינן קיימות (בטיפולים רבים מאוד) וכמובן, התוצאות האיכותיות החוסכות מנשים וגברים רבים את הצורך בפנייה לעולם הניתוחים האסתטיים.  

מדוע ללמוד רפואה אסתטית דווקא עכשיו?

אם היינו חיים איפשהו בין שנות ה-80 לתחילת שנות ה-2000, אולי לא היינו יכולים לומר את הדברים האלה, אולם בימינו, אין עוררין על כך שעלה קרנם של הטיפולים האסתטיים, במידה מסוימת אפילו מעל הניתוחים הפלסטיים. מדוע זה כך? ניתן למנות כמה סיבות:

  • ראשית, ניתן לראות שינוי בסוגי הטיפולים המבוקשים: אם בעבר טיפולים אסתטיים סבבו בעיקר סביב הגדלת חזה, הגדלת שפתיים או ניתוח מתיחת פנים לנועזים שבניינו, כיום עדיין קיים ביקוש גדול לטיפולים הללו אמנם, אך הביקוש לטיפולים עדינים יותר ופחות פולשניים עלה, טיפולים כמו: הצערת פנים, הרמת לחיים, עיצוב חזה (ללא הגדלה!) ועוד.

 

  • ואם כבר הזכרנו טיפולים עדינים יותר, חשוב לדבר גם על המודעות שעלתה בציבור: אם בעבר נשים (וגם גברים מעטים) היו מסתכלים במראה וסוברים כי הם זקוקים לשינויים דרסטיים, כיום עלתה המודעות, הן בקרב נשים והן בקרב גברים, לאותם פרטים "קטנים" שעושים את כל ההבדל, כמו עיצוב קו לסת, הוספת פרופורציות לפנים, עיצוב קו גבות, העלמת קמטים בפנים או בגוף, וכד'.

 

  • חשוב מאוד מאוד להזכיר את ההתפתחות העצומה שחלה בתחום: ככל שעובר הזמן אנו עדים לפיתוחים רבים יותר בתחום חומרי המילוי, באופן שבו חומרי המילוי הם איכותיים יותר, עמידים יותר ומאפשרים לרופאים מגוון רחב יותר של טיפולים (לרבות, פיתוחים הנוגעים לחומצה הילארונית, מזו-חוטים ועוד).

 

הכנסה נוספת ונוחה או פתיחת אפיק למקצוע חדש: מה מתאים לכם?

לימודי רפואה אסתטית לרופאים, פותחים ללומדים אפשרויות תעסוקה חדשות, בין כשכירים ובין כעצמאיים. היות שמדובר בתחום טיפולי עם ביקוש רב מאוד, ניתן למצוא עבודה בכל מקום ובהיקף שנוח לכל אחד ואחת. בכל מקרה, ללא צל של ספק מדובר בענף מכניס, מגוון ומעניין, עם תחומי ידע חדשים המתפתחים כל העת.